Rehabilitacja

Naszym głównym celem jest pomóc pacjentom w szybkim powrocie do zdrowia i pełni sprawności. Empatia zespołu specjalistów połączona z wiedzą popartą wieloletnią praktyką to gwarancja rzetelnego, kompleksowego podejścia do pacjenta i jego szybkiego powrotu do zdrowia.

Fizykoterapia wykorzystuje zjawiska fizyczne - światło, prąd elektryczny, magnetyzm, ultradźwięki, niską temperaturę - do pobudzenia procesów biologicznych w tkankach. Ma zlikwidować ból, obrzęki, wysięki i stany zapalne, stymulować lub łagodzić i goić. Dlatego jest często stosowana po urazach.

OKŁADY FANGO

OKŁADY FANGO


czytaj więcej »
Czas trwania
20 min.
Cena
20 zł

jeden okład

Fango to mieszanina pyłu wulkanicznego i parafiny. Okład o temperaturze ok. 55”C ma działanie przegrzewające. Efekt ten osiągamy poprzez szybkie i długotrwałe rozgrzanie mięśni. Prowadzi to do zmniejszenia napięcia mięśniowego; mięśnie te uciskają zakończenia nerwowe co wywołuje silny ból. Dodatkowym działaniem fango jest usuwanie szkodliwych i toksycznych produktów przemiany materii .

Przeciwwskazania do  stosowania:

 • reumatoidalne zapalenie stawów
 • choroby serca i naczyń obwodowych
 • objawy ortostatyczne
 • zaawansowany wiek oraz przeciwwskazania ogólne i szczegółowe
 • wychudzenie

Seria 5 zabiegów - 75 zł

 • hemofilia
 • cukrzyca
 • miażdżyca
 • żylaki
 • nadciśnienie
MAGNETOTERAPIA

MAGNETOTERAPIA


czytaj więcej »
Czas trwania
20 min.
Cena
20 zł

Zabieg przyspieszający leczenie rozmaitych złamań oraz innych urazów szkieletu. Terapia ta jest także bardzo skuteczna podczas leczenia różnych stanów psychosomatycznych. Największą zaletą magnetoterapii jest fakt, że można ją stosować u pacjentów z metalowymi implantami. Pole magnetyczne stosuje się w schorzeniach narządu ruchu, chorobach reumatycznych oraz układu krążenia.

Ma zastosowanie przy zapaleniu narządów jamy brzusznej, nietrzymaniu moczu, w schorzeniach neurologicznych i ortopedycznych. Chora część ciała musi się znaleźć w środku obudowy. Jest to pętla z cewką generującą pole magnetyczne niskich częstotliwości. Zabieg jest niewyczuwalny, trwa od 15 minut do godziny. Nie trzeba się rozbierać, ale ubranie nie może mieć metalowych klamer, suwaków itp.

Seria 5 zabiegów- 75 zł

PRĄDY TENS`A

PRĄDY TENS`A


czytaj więcej »
Czas trwania
15 min.
Cena
20 zł

Stosowany przy schorzeniach ortopedycznych, reumatycznych i skórnych, a także w stanach zwyrodnieniowych. Cztery kable podłączone do aparatu są zakończone elektrodami. Mocuje się je parami, tak by dwie fale elektryczne, rosnąc i malejąc, nakładały się na siebie, czyli interferowały. Odczuwamy łaskotanie.

Pobudza uszkodzone lub rozleniwione mięśnie bądź nerwy nie pozwalające funkcjonować mięśniom.
Jedną elektrodę przykłada się na nerwie, drugą na mięśniu. Jeżeli nie wywołuje to skurczu mięśnia, znaczy, że nerw jest uszkodzony. Wtedy na dwóch końcach mięśnia układa się elektrody, by nastąpił skurcz. W ten sposób zapobiega się zanikowi mięśnia. Stymuluje się także mięśnie, którym grozi zanik z powodu unieruchomienia, np. złamanej kończyny. Kilkusekundowe skurcze mogą być nieprzyjemne, ale nie powinny boleć.

Seria 5 zabiegów- 75 zł

DIADYNAMIK

DIADYNAMIK


czytaj więcej »
Czas trwania
15 min.
Cena
20 zł

Stymuluje mięśnie, łagodzi ból. Pomaga w chorobach nerwów obwodowych, a także przy dolegliwościach reumatycznych. Może pobudzać albo obniżać napięcie nerwowe. Prądu galwanicznego (stałego, jak z baterii)  nie wolno stosować przy uszkodzeniach skóry, bo drażni tkanki. W trakcie zabiegu odczuwamy mrowienie.

Seria 5 zabiegów- 75 zł

ULTRADŹWIĘKI

ULTRADŹWIĘKI


czytaj więcej »
Czas trwania
4 min.
Cena
15 zł

Podstawowe działanie to tzw. mikromasaż tkanek, będący skutkiem wahania ciśnień w przebiegu fali ultradźwiękowej. Leczenie zespołów bólowych i zmian zwyrodnieniowych, zmniejszają napięcie mięśni.

Działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo na chore kończyny. Rozbijają też złogi, np. kamienie nerkowe i żółciowe (to już metoda lecznicza wykraczająca poza fizykoterapię). Głowica z membranką pobudzaną elektrycznie przenosi na tkanki falę mechanicznych wibracji. Ultradźwięki można łączyć z wcieraniem w skórę leków w formie żelu lub tłuszczu. Wtedy zabieg przypomina USG, tylko bez monitora. W przewlekłych stanach zapalnych dawki ultradźwięków powinny być nieduże; w chorobach mięśni, np. zgrubieniach, zwłóknieniach, zwapnieniach mogą być znacznie większe.

Seria 5 zabiegów- 50 zł

LASEROTERAPIA

LASEROTERAPIA


czytaj więcej »
Czas trwania
5 min.
Cena
15 zł

Wykorzystanie wiązki promienia laserowego w leczeniu zespołów bólowych, chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych stawów, przyśpieszeniu zrostu kostnego, gojenia się ran,  po złamaniach oraz w leczeniu zmian skórnych.

Laser ma zastosowanie w schorzeniach reumatologicznych, w ortopedii - przy złamaniach, skręceniach, uszkodzeniach tkanki łącznej i torebek stawowych. Należy do najskuteczniejszych zabiegów przeciwzapalnych.

Seria 5 zabiegów- 50 zł

KRIOTERAPIA

KRIOTERAPIA


czytaj więcej »
Czas trwania
4 min.
Cena
15 zł

Krioterapia to leczenie zimnem.  Leczenie zimnem pozwala zapomnieć o bólu, odzyskać radość życia i odmłodnieć. Wszystko dzięki temu, że krew zacznie krążyć 4 razy szybciej niż zwykle. Krioterapia to metoda leczenia skuteczna w terapii chorób stawów (RZS) i mięśni oraz w leczeniu bólu.

Seria 5 zabiegów- 50 zł

LAMPA BIOPTRON

LAMPA BIOPTRON


czytaj więcej »
Czas trwania
10 min.
Cena
15 zł

Terapia Światłem BIOPTRON może w sposób naturalny wzmacniać regeneracyjne i utrzymujące równowagę zdolności organizmu, przez co pomaga organizmowi wyzwalać jego własny potencjał leczniczy. Po dojściu do tkanek energia światła wspomaga proces biostymulacji (co oznacza, że w pozytywny sposób stymuluje różnorodne procesy biologiczne w organizmie a tym samym wzmaga funkcje organizmu).

STYMULUJE I MODULUJE 
Terapia Światłem BIOPTRON stymuluje i moduluje procesy naprawcze i regeneracyjne, jak również procesy systemu obronnego organizmu człowieka.

DZIAŁA W SPOSÓB NATURALNY
Terapia Światłem BIOPTRON działa w sposób naturalny przez wzmacnianie zdolności regeneracyjnych organizmu, a tym samym pomaga organizmowi wyzwolić jego własny potencjał leczenia.

Seria 5 zabiegów- 50 zł

LAMPA SOLLUX/SOLARIS

LAMPA SOLLUX/SOLARIS


czytaj więcej »
Czas trwania
10 min.
Cena
15 zł

Używana do leczenia takich schorzeń jak choroby ucha, nosa i gardła, stosowana również przy stłuczeniach i w leczeniu chorób reumatycznych. Ma również szerokie zastosowanie w dermatologii i kosmetyce np przy zmianach trądzikowych.Przeznaczona jest do stosowania w zabiegach ciepłoleczniczych i światłoleczniczych w celu miejscowego rozgrzania tkanek. Stosowana z filtrem niebieskim działa przeciwbólowo, z czerwonym łagodzi stany zapalne i przyśpiesza gojenie ran.

lampa elektryczna przeznaczona do wykonywania zabiegów ciepłoleczniczych i światłoleczniczych w gabinetach fizykoterapii, rehabilitacji i w salonach kosmetycznych.

Lampa emituje światło widzialne i podczerwień, którego maksymalne natężenie przypada na długość fali około 1400nm. Jest to promieniowanie krótkie, które wnika głębiej w tkanki. Ponadto lampa emituje światło widzialne (białe). Dodatkowe wyposażenie lampy Sollux stanowią filtry ze szkła w kolorach czerwonym, niebieskim i fioletowym. Przez szkło czerwone przenikają promienie świetlne czerwone i podczerwone, a szkło niebieskie zatrzymuje promienie cieplne, przepuszcza zaś niebieskie. Filtr fioletowy przepuszcza natomiast promienie fioletowe.Lampa z filtrem niebieskim działa przeciwbólowo, ponadto stosuje się ją w celu złagodzenia podrażnień po złuszczaniu naskórka i po jego oczyszczaniu. Światło czerwone zaś łagodzi stany zapalne i przyśpiesza gojenie ran.

Seria 5 zabiegów- 50 zł

JONOFOREZA

JONOFOREZA


czytaj więcej »
Czas trwania
10 min.
Cena
20 zł

Jonoforeza polega na wprowadzeniu do chorego miejsca lekarstwa dzięki przepływowi prądu o stałym natężeniu. Jest skuteczna przy bólach stawów, kręgosłupa, nerwobólach, stanach zapalnych.

Wykorzystuje prąd galwaniczny, by wprowadzić do tkanek środek o działaniu przeciwbólowym lub przeciwzapalnym, a także np. zmiękczającym blizny. Jedna z elektrod jest nasączona lekiem - substancją złożoną z jonów o tym samym potencjale elektrycznym. Z drugiej strony przykłada się elektrodę przyciągającą te jony i wtedy lekarstwo się wchłania.

Seria 5 zabiegów- 75 zł

FONOFOREZA

FONOFOREZA


czytaj więcej »
Czas trwania
4 min.
Cena
15 zł

Polega na wprowadzeniu do ciała leku za pomocą ultradźwięków. Fale akustyczne mogą być ciągłe lub implusowe. W konsekwencji drgania mechaniczne powodują mikromasaż tkanek. Działanie lecznicze zabiegu i w konsekwencji wskazania do jego przeprowadzenia są bardzo szerokie.

Seria 5 zabiegów- 75 zł

SUCHY MASAŻ WODNY

SUCHY MASAŻ WODNY


czytaj więcej »
Czas trwania
20 min.
Cena
30 zł

MEDY JET - masaż wodny na "sucho". Kładziemy się w lekkim ubraniu na kauczukową powłokę specjalnego łoża wypełnionego ciepłą wodą, a ruchome dysze wodne sterowane komputerowo przemieszczają się wzdłuż całego ciała masując od stóp do głowy. Usuwa napięcie mięśniowe w całym systemie muskularnym pleców oraz tylnych części ciała i nóg.

Wskazania:

 • zespoły bólowe kręgosłupa oraz usprawnienie układu krążenia
 • bóle mięśni grzbietu związane z wykonywaniem niektórych zawodów
 • rwa kulszowa po ustąpieniu ostrych objawów chorobowych
 • osteoporoza w stadium początkowym
 • otyłość, redukcja cellulitu
 • ogólna relaksacja, pełne odprężenie
 •  regeneracja sił i złagodzenie skutków stresu
INHALACJE SOLANKOWE

INHALACJE SOLANKOWE


czytaj więcej »
Czas trwania
10 min.
Cena
10 zł

Inhalacja solnakowa polega na wdychaniu solanki. Powoduje to zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej oraz wzmaga funkcję wydzielniczą komórek gruczołowych dróg oddechowych, co prowadzi do rozluźnienia zalegającej wydzieliny.

GIMNASTYKA W WODZIE

GIMNASTYKA W WODZIE


czytaj więcej »
Czas trwania
20 min.
Cena
15 zł

PFR

Telefon
recepcja
Rezerwuj
Rezerwuj
Dojazd
Dojazd
Rezerwuj
Galeria
menu menu
Bezpieczny hotel